stolik lego
Pin It

Klocki rozwijają wyobraźnię i sprawność manualną dzieci. Uczą koordynacji wzrokowej oraz konstrukcyjnego myślenia. To nieoceniony sposób na mądrą zabawę z maluchem, która nie tylko będzie dla niego przyjemnością, ale w dużej mierze zaowocuje pozytywnymi skutkami w przyszłości. Budowanie rozwija w dziecku wyobraźnię przestrzenną i pomaga zrozumieć konstruowanie złożonych projektów. Dla kilkulatka idealnie do takiej zabawy nada się zestaw klocków Lego (lub innych, podobnych do Lego).

Kto ma malucha, który lubi zabawę Lego dobrze wie jak wiele chaosu towarzyszy tej rozrywce. Części „lubią” się gubić, tylko po to, by znaleźć się w najmniej odpowiednim miejscu i momencie – najczęściej, kiedy rodzic zaspanym krokiem zmierza do łazienki (auć!).

Aby zapobiec tego typu wypadkom, warto zaopatrzyć małego konstruktora w odpowiednie stanowisko do pracy. Stolik do Lego to nie tylko łatwy DIY, ale przede wszystkim przydatny sposób na porządek w ulubionych klockach pociechy. A oto jak go wykonać:

Potrzebujesz:
Wykonanie:
  1. Przy pomocy kleju na ciepło przyklej do blatu stolika 4 płytki konstrukcyjne.
  2. Do jednego z boków stolika przytwierdź uchwyt, na którym możesz powiesić wiaderka wypełnione klockami lego.

UWAGA! Jeżeli wybierzesz stolik dwupoziomowy z możliwością włożenia szuflad, możesz w nich trzymać klocki i inne elementy konstrukcyjne.

Rada: Po przyklejeniu płytek połóż na nich ciężką encyklopedię – dzięki obciążeniu klej lepiej zwiąże plastik i część stołu.

stolik lego

stolik lego

stolik lego

7

stolik lego

Spodnie dla niemowlaka (2).png

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ