ilife a8 opinie
Pin It

Nie potrzebuje jedzenia, ani picia. Jest cichy, wydajny i do tego sam sprząta, nie oczekując nic w zamian. Takiego pomocnika naprawdę dobrze mieć w domu. O kim, a raczej, o czym mowa? Chodzi o robota odkurzającego ILIFE A8, którego przetestowaliśmy! 

O ILIFE A8

ILIFE A8 to produkt chińskiego pochodzenia, ale zdecydowanie w dobrym tego słowa znaczeniu. Zaawansowana technologia, atrakcyjny wygląd i konkurencyjna cena sprawiają, że robot z Chin zdobywa popularność na całym świecie. Przywędrował także do Polski.

ilife a8 opinie

ilife a8 opinie

Nawigacja PanoView

Jego podstawową cechą jest samodzielne odkurzanie brudnych powierzchni przy użyciu przełomowej nawigacji PanoView, która tworzy mapę przestrzenną pomieszczenia. Oznacza to, że robot ten wie, gdzie już posprzątał, nie omijając żadnego punktu. A do tego nie wraca w to samo, odkurzone już miejsce, co pozwala zaoszczędzić nie tylko na pracy jego baterii, ale i na czasie sprzątania.

Nawet jeśli posiadamy dużą powierzchnię do czyszczenia i robot w tym czasie zużyje całą baterię, wraca do bazy, aby się naładować i z pełnym akumulatorem zaczyna ponownie pracę w miejscu, w którym zakończył działanie. Nie rozpoczyna jej od nowa. To bardzo inteligentna funkcja.

ilife a8 opinie

Kamera 360 stopni

Pomaga mu w tym także specjalna kamera do skanowania pomieszczeń i tworzenia panoramicznego widoku na otoczenie, co sprawia, że ten model wylicza własny schemat czyszczenia, aby uniknąć ponawiania lub pomijania jakichkolwiek obszarów. I o ile opisy te wydawać się mogą nieco skomplikowane i przesadzone, to już po kilkudniowej obserwacji pracy urządzenia, musimy przyznać, że producent wywiązuje się z technologicznych obietnic – robot ILIFE faktycznie trafia we wszystkie, dostępne dla niego zakątki i potrafi ocenić przeszkody.

ilife a8 opinie

Tryby pracy

ILIFE posiada trzy tryby pracy, które możemy regulować za pomocą pilota:

  • Auto – czyszczenie automatyczne (robot mapuje pomieszczenie i krok po kroku czyści powierzchnie)
  • Max – wyższa moc ssania (pomocna przy dużych zabrudzeniach, np. na dywanie o grubym i długim włosiu)
  • Krawędzie – czyszczenie narożników i krawędzi (jeśli zależy nam na bardzo dokładnym „objechaniu” krawędzi)
  • Punkt – czyszczenie wyznaczonych powierzchni (przydatna funkcja, gdy przytrafi nam się awaryjna sytuacja, a nie chcemy czyścić całego pomieszczenia).

Robotem możemy sterować za pomocą pilota, kierując go także w konkretne miejsce za pomocą strzałek.

ilife a8 opinie

Wielofunkcyjne szczotki

System czyszczenia 3 Gen CyclonePower (nazwa niezwykle trudna i skomplikowana, ale działanie proste i efektywne) pozwala skutecznie i naprawdę dokładnie czyścić zakurzone i brudne powierzchnie.

Dzięki szczotkom bocznym, kurz i okruchy znajdujące się przy krawędziach czy w kątach pomieszczeń, łatwo zbierają się i pochłaniają przez szczotkę walcową. W przypadku tej ostatniej, do wyboru mamy dwa warianty: szczotkę z włosiem oraz gumowaną. Ta pierwsza nadaje się do czyszczenia dywanów (oraz podłóg), tą drugą docenią osoby posiadające zwierzęta, ponieważ znacznie łatwiej przy jej użyciu zebrać sierść i włosy.

ilife a8 opinie

Cicha praca i funkcjonalny kształt

Robota polubią rodzice małych dzieci oraz płochliwych pupili, ponieważ jest bardzo cichy (do 50dB) i nie przeszkadza w trakcie snu. Jedynym głośnym dźwiękiem jest komunikat, który wydaje robot, gdy zaczyna i kończy pracę.

Jego wyróżniającą cechą jest także niewielka wysokość (7,2 cm), co sprawia, że zmieści się pod większością mebli i samodzielnie się spod nich wydostanie. Duże koła, których na pierwszy rzut oka nie widać, pozwalają temu urządzeniu stabilnie zmieniać powierzchnię, po której jeździ. Nie ma zatem obawy, że robot zawiesi się na krawędzi dywanu czy progu (chyba, że jest naprawdę wysoki). ILIFE jest w stanie także ocenić, gdzie znajdują się schody i bezpiecznie obok nich przejechać.

Wysokiej jakości filtry

Urządzenie to posiada filtry o wysokiej wydajności, które wychwytują kurz oraz roztocza i zatrzymują je w pojemniku na śmieci. A jak wiadomo, im mniej kurzu na podłogach, tym mniej kurzu w powietrzu. Musimy przyznać, że ILIFE włączony w trybie automatycznym zebrał naprawdę spore ilości śmieci i kurzu, mimo że podłogi były odkurzane i myte kilka dni przed testem.

Łatwe czyszczenie urządzenia

Aby opróżnić pojemnik ze śmieciami, wystarczą dwa ruchy dłonią. O ile filtrów nie możemy moczyć, to sam pojemnik po wyciągnięciu filtrów bez problemu umyjemy pod bieżącą wodą. Szczotki również łatwo wyciągnąć i oczyścić.

ilife a8 opinie

Nowoczesny design

Po wypakowaniu sprzętu z pudełka, nie bardzo chciało się wierzyć, że to naprawdę ładne, bardzo nowocześnie zaprojektowane urządzenie ma służyć do sprzątania. Czarna, błyszcząca szklana powłoka sprawia, że ILIFE przykuwa uwagę i wzbudza zainteresowanie każdego gościa, który pojawia się w domu.

Dla kogo nie jest ILIFE A8?

Robot sprzątający ILIFE A8 świetnie sprawdza się na dużych i stosunkowo szerokich powierzchniach. To raczej nie inwestycja dla osób posiadające wąskie i małe pomieszczenia z dużą ilością mebli i przedmiotów w ogóle, skoncentrowanych w jednym miejscu. Robot potrzebuje przestrzeni do pracy, inaczej będzie kręcił się w kółko. Poza tym wad brak! 🙂

Gdzie kupić?

Polecamy dwa sprawdzone sklepy: Wdomu24.pl lub MediaExpert

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ