Pin It

Jeśli komuś wydaje się, że trzeba wydać dużo pieniędzy, by mieć oryginalną rzecz – jest w błędzie. Wystarczy odrobina wyobraźni, kilka koraliczków, cekinów i klej, a prosta kopertówka lub kosmetyczka nabierze wyjątkowego charakteru. Jak samodzielnie ozdobić torebkę?

Można do tego użyć tak naprawdę wszystkiego – koralików takich jak na obrazku, cekinów, ćwieków, czy starych, zalegających w kuferku ozdób. Potrzebny będzie także mocny klej i wykałaczki, którymi go rozprowadzimy po powierzchni torebki. Pomocna może okazać się gruba igła, na którą łatwo „złapać” drobne koraliki, by równo je ułożyć.

Krok 1

Na początku przygotowujemy torebkę/kosmetyczkę myjąc ją oraz odtłuszczając (wystarczy użyć płynu do mycia naczyń). Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze ozdoby nie odpadną. Następnie długopisem żelowym lub mazakiem rysujemy wzór, który pragniemy uzyskać.

Krok 2

Za pomocą wykałaczki nakładamy klej na zarysowany obszar. W międzyczasie nakładamy na igłę koraliczki, aby uniknąć wyschnięcia kleju.

Krok 3

Koniec igły przystawiamy na początku linii kleju i sprawnym ruchem wyciągamy igłę, pozostawiając równo przyklejone koraliki do wyschnięcia. Czynność powtarzamy do osiągnięcia pożądanego efektu.

inspiracja_1706

Uwaga: jeśli wybraliśmy większe koraliki i np. chcemy uzyskać inny kształt naszej ozdoby, możemy przykładać je pojedynczo. Warto przyklejać koraliki partiami, ponieważ klej bardzo szybko schnie, a jego podwójna warstwa może być po prostu nieestetyczna.

Jeżeli szukasz eleganckich lub sportowych torebek, TUTAJ na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Źródło: twojediy.pl

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ