minimalistyczna choinka
Pin It

Czasy pełnych barokowego przepychu choinek wprost uginających się pod ciężarem bombek i girland, powoli odchodzą w zapomnienie. I choć drzewka pełne rozmaitości mają swój urok, wielu ludzi szuka w te święta czegoś prostszego. Mała liczba ozdób, powtarzalność stylowych rozwiązań, naturalne, jasne kolory – oto jak można scharakteryzować minimalizm w ubieraniu choinki. Pozwala on podkreślić piękno drzewka i pomieszczenia, w którym się znajduje. Do tego nie męczy oczu i sprzyja relaksowi. Może warto spróbować?

Poniżej pięć propozycji jak wprowadzić ten styl także u siebie w domu.

1) Szczery minimalizm

Pierwsze rozwiązanie, które chciałybyśmy wam zaproponować, to choinka… bez ozdób! Drzewko jest przecież piękne samo w sobie. Wystarczy włożyć je do pięknego, pojemnego kosza z naturalnej wikliny lub słomy, otulić białym puchatym kocem i powiesić obok kilka lampek. Drzewko wypełni mieszkanie pięknym zapachem i dłużej zostanie świeże.

1

2

2) Choinka oprószona śniegiem

Kolejny bardzo prosty sposób dla przeciwników bombek. Po prostu wybierz piękne, zielone drzewko i oprósz je sztucznym śniegiem. Bardzo naturalny styl, który spodoba się na pewno wszystkim, dla których dekorowanie choinki to mało przyjemna tradycja świąteczna.

1

3) Grunt to dobre opakowanie

Jeżeli planujecie kupić mniejsze drzewko, bardzo dobrze sprawdzi się nasza kolejna propozycja. Oblecz doniczkę w naturalną, grubą tkaninę. Choinkę zostaw bez ozdób, poza jednym decydującym detalem – na szczycie choinki zawieś piękną kokardę w ulubionym kolorze. Całość będzie się prezentowała bardzo pięknie, a przede wszystkim drzewko nie będzie zasłonięte.

3

4) Tylko jeden typ ozdób

Kolejna propozycja opiera się na prostym założeniu – wybierz jeden typ ozdób. Albo tylko bombki, albo łańcuchy, albo szyszki – co tylko chcesz, ale konsekwentnie trzymaj się swojego wyboru. Jednorodność doda choince elegancji i na pewno nie zmęczy oczu.

4

5

6

5) Mało kolorów, niewiele ozdób

Białe bombki i ozdoby oraz pięknie komponujące się szyszki – wszystko to tylko podkreśla wnętrze i piękno drzewka. Dzięki małej ilości elementów człowiek może lepiej skupić się na tym, co ogląda. Drzewko przyozdobione w ten sposób pięknie wypełnia pokój, ale jednocześnie go nie przytłacza.

7

Szukasz ozdób choinkowych? Sprawdź to miejsce!

Sprawdź także: 

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ