jak zorganizować biuro w domu
Pin It

Część kobiet po urodzeniu dziecka całkowicie rezygnuje z życia zawodowego na rzecz urlopu macierzyńskiego. Jest jednak wiele młodych mam, które decydują się na wykonywanie swoich służbowych obowiązków zdalnie. Często wymaga to przeorganizowania mieszkania na użytek pracującej mamy. Poniżej podpowiadamy jak zorganizować biuro w domu. 

Nawet najmniejsza powierzchnia, jeśli jest dobrze zaaranżowana, potrafi być funkcjonalna. Wystarczy przemyślany plan nowej konfiguracji wnętrza i można przystąpić do działania. Liczy się każdy wolny kąt, czy niewykorzystany mebel. Może kwiatek, który stoi w rogu, mógłby powędrować w inne miejsce, by dać szansę małemu stolikowi? Albo pusta przestrzeń pod schodami pomieści biurko na komputer? Przy większych metrażach, warto również sprawdzić stan strychu, czy spiżarni, bo mogą okazać się idealnym miejscem do stworzenia miejsca pracy. Zwłaszcza, gdy robimy coś twórczego – szyjemy,  pieczemy, rysujemy etc.

Przy planowaniu biura, trzeba zwrócić uwagę na wygodę siedzenia oraz oświetlenie – im jaśniejsze miejsce, tym lepiej. Jeśli zdecydujemy się na ciemne pomieszczenie, należy wyposażyć się w dobre lampy (zarówno te wiszące, jak i lampki na biurko, które znajdziesz TUTAJ).

Oto kilka pomysłów na organizację biura w domu

Biuro w… szafie!

Być może ktoś jest w posiadaniu wnęki z dużą szafą, w której ma sporo niepotrzebnych rzeczy? Warto je posegregować, wyrzucić, a jeśli są dobre – oddać lub sprzedać.  Szafę w środku można przeorganizować – część półek wymontować, część zostawić, robiąc miejsce na blat, czyli nasze biurko. Taki zamykany office jest świetnym rozwiązaniem – gdy kończymy pracę, symbolicznie zamykamy drzwi i… bałagan.

biuro w... szafie

Biuro we wnęce

Nie wymaga ono rezygnacji z przestrzeni użytkowej naszego domu i nie rzuca się w oczy. We wnękach zwykle trzyma się rzeczy, które nie mają swojego miejsca lub są niepotrzebne– warto je „zutylizować” lub przenieść, by stworzyć swój mały kąt. Domowe biuro można zakryć zasłoną (zasłonę kupisz TUTAJ już za 47,99 zł).

biuro we wnęce

Biuro na korytarzu

Jeśli mieszkanie ma szeroki lub długi korytarz, który jest niezagospodarowany – lepszego miejsca na biuro, nie mogliśmy sobie wymarzyć! Podczas pracy, możemy mieć oko na cały dom (ciężko się skupić, ale można się nauczyć). I co najważniejsze, nie musimy przeprowadzać demolki. Wystarczy postawić biurko i krzesełko, ewentualnie powiesić kilka małych półek.

Ostatnio zaktualizowane1 biuro w korytarzu

Biurko pod schodami

Jest to komfortowa opcja dla osób, które posiadają w domu dwa poziomy. O ile schody nie są zabudowane, przestrzeń pod nimi możemy bardzo praktycznie wykorzystać. Zmieści się tam nie tylko biurko, ale również regały na książki.

biuro pod schodami

Biuro w rogu pokoju

Nie każdy pokój w naszym domu jest całkowicie zagospodarowany. Czasem pozostaje wolny róg, czy kawałek niewykorzystanej ściany (np. po wyniesieniu łóżeczka z sypialni do pokoju dziecka). W tym przypadku, nawet najmniejsza przestrzeń może okazać się doskonałym miejscem do pracy.

jak zorganizować biuro w domu

Biuro na strychu

Jeśli ktoś jest szczęśliwym posiadaczem ocieplonego strychu lub piwnicy, nie znajdzie lepszej przestrzeni na duże biuro, czy pracownię. Miejsce, w którym z powodzeniem przechowa wszystkie potrzebne do pracy materiały i narzędzia – szczególnie ważne, w przypadku szyjących lub projektujących mam-artystek.

Ostatnio zaktualizowane6 biuro na strychu

Fot. realsimple.com, archimagz.com, mobilehomeliving.org, homeedit.com, icuaw.com, shelterness.com, houseandgarden.co.uk, livnn.com

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ