Pin It

Malowanie ścian bywa męczące i pracochłonne, ale pamiętajmy, że będzie miało znaczenie dla najbliższych kilku lat życia dziecka. Dlatego warto zastanowić się, jaką farbę wybrać.

Dekoral Fashion to teoretycznie nie farby „dziecięce”, ale spełniają wszystkie wymogi, by za takie je uznać. Seria Colour & Style to matowe emulsje hypoalergiczne, co ważne w pokoju dzisiejszego malucha. Do tego pozwalają „oddychać” ścianom, co zapobiega rozwojowi pleśni czy wilgoci pod powłoką – a to coś, na czym zależy każdemu rodzicowi. Poza tym, ściany pokryte taką farbą można myć a nawet szorować, dzięki czemu rysunki na murach dziecięcej sypialni przestaną być dramatem rodziców. Farba została też wyróżniona certyfikatem Ecolabel, nadawanym produktom z terenu Unii Europejskiej, które szczególnie korzystnie wpływają na środowisko i to podczas całego cyklu zużycia (od malowania, po recycling opakowań).  Colour & Style to aż 30 odcieni, które pozwolą wyczarować w pokoju dziecka komnatę księżniczki (jak tutaj) czy statek kosmiczny. Opakowanie 2,5 litra kosztuje ok. 60 złotych.

Farby Tikkurila Optivia również otrzymały certyfikat Ecolabel. Poza tym posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego – rodzice alergików nie muszą więc szukać dalej farby idealnej. Największe wrażenie robi jednak ilość lotnych związków organicznych – sześciokrotnie mniejsza, niż wynosi norma, pozwalająca dziecku zamieszkać w pokoju już w kilka godzin po malowaniu. System banalnie prostego, harmonijnego łączenia się farb o różnych kolorach sprawia, że do wyboru jest aż… 10 tysięcy odcieni. Jeśli więc chcemy wymalować na ścianie pokoju tęczę, podwodny zamek lub kolorowe chmury, nie moglibyśmy trafić lepiej. Opakowanie 2,5 litra kosztuje około 30 złotych.

Śnieżka Disney to farba najbardziej wyraźnie przeznaczona dla maluchów. Powód? Oczywiście bohaterowie bajek animowanych uśmiechający się do nas z opakowania i zestaw dodatków z motywem księżniczek czy wojowników Disney’a. Emulsja nadaje się do pokoi alergików i schnie już po dwóch godzinach, poza tym łatwo zmyć z niej zabrudzenia, a kolor utrzymuje się nawet przy szorowaniu na mokro. Seria składa się tylko z 24 kolorów inspirowanych bajkami. Jeśli mamy zamiar stworzyć pokój w stylu Kubusia Puchatka lub Małej Syrenki, to doskonała oferta. Jeśli nie – można też wybrać którąś z firm, oferujących większy wybór odcieni. 1 litrowe opakowanie kosztuje  ok. 20 złotych, a więc za standardowe 2,5 litra zapłacimy ok.50 zł.

Podsumowując, najbardziej przypadły mi do gustu farby Tikurilla Optivia – za ilość odcieni, certyfikaty i przystępną cenę.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

1 KOMENTARZ

  1. Ważne żeby farba była zmywalna i nietoksyczna. U mnie na ścianach jest farba satynowej śnieżki. Nie tylko ze względu na łatwe zmywanie dużą liczbe odcieni ale również dlatego że ma certyfikat KidZone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ