Korkowa ściana w domu – pomysłowo i praktycznie
Pin It

Chyba każdy z nas zna tablice korkowe – przypinamy do nich inspiracje, zdjęcia, ważne notatki, czasem listy zadań. To szybki i łatwy sposób na motywację, organizację i poprawę humoru. Dlaczego jednak nie pójść o krok dalej? Jeżeli tablica mieści zbyt mało, może warto pomyśleć o korkowej ścianie?

Gdzie można wykorzystać ścianę z korku?

 – w pokoju dziecięcym – praktycznie od najmłodszych lat można rozbudzać dziecięcą wyobraźnię i uczyć malucha nieszablonowego rozwiązywania problemów na specjalnie wydelegowanej w tym celu ścianie. Przymocuj na niej obrazki, które dziecko tworzy. Powieś ulubione postacie z bajek, literki i cyfry, aby łatwiej się ich nauczyło. Starszym dzieciom zapisz drobne obowiązki domowe, o których powinny pamiętać. Jednocześnie pozwól dziecku samodzielnie zdecydować, czym udekorować ścianę. To znakomity sposób na rozwój i dobrą zabawę, ale także budowanie indywidualności dziecka.

korkowa tablica

korkowa tablica

korkowa tablica

– w domowym biurze – na ścianie możesz powiesić inspirujące cytaty, motywujące zdjęcia, dokumenty, którymi musisz się zająć, cele tygodnia i miesiąca, które chcesz osiągnąć. Dzięki ogromnej przestrzeni, którą oferuje ściana z łatwością rozplanujesz każdy projekt i pomysł. Jeżeli pracujesz nad artykułem lub książką, w jednym miejscu zgromadzisz wszystkie potrzebne do pracy materiały. Jeżeli musisz napisać ważny raport – na ścianie przymocuj plan punktów, które musisz opracować. Planując najbliższe wakacje, na ścianie możesz powiesić zdjęcia z miejsca, do którego się wybieracie oraz listę zadań do wykonania przed wyjazdem. Możliwości jest wiele.

korkowa sciana

korkowa sciana

4

– w domowym centrum dowodzenia – warto zamontować ścianę z korku w kuchni lub innym strategicznie istotnym miejscu domu, w którym często przebywają wszyscy domownicy. W centrum dowodzenia mogą znaleźć się takie rzeczy jak: domowy podział obowiązków, lista zakupów, menu na kolejny tydzień, klucze, informacje dla domowników czy sympatyczne wiadomości na poprawę humoru.

1

2

3

Jak stworzyć ścianę z korka?

Ścianę z korka łatwo zamontować samodzielnie.

Będą Ci potrzebne:

 • czysta ściana,
 • płyty korkowe (do nabycia w marketach budowlanych lub sklepach internetowych, wydatek ok 60-150 zł/płytę, w zależności od rozmiaru),
 • klej (najlepiej ekologiczny klej wodny na bazie dyspersji lateksowo-akrylowej),
 • wałek do naniesienia kleju,
 • linijka, ołówek lub flamaster,
 • nożyczki lub nożyk do cięcia korku + coś do podłożenia, aby nie zarysować podłogi/stołu.
Wykonanie:
 1. Upewnij się, że ściana jest jednolita, sucha i czysta.
 2. Wymierz ile płyt i w jakiej kombinacji będzie Ci potrzebne do zagospodarowania ściany.
 3. Potnij płyty zgodnie z obliczeniami.
 4. Wałkiem nanieś klej na ścianę. Średnie zużycie kleju dyspersyjnego to ok. 200-250 g/m2.
 5. Następnie, nałóż klej na poszczególne płyty.
 6. Ostrożnie przytwierdź pokryte klejem płyty do zapełnienia całej ściany.
 7. Niech Twoje dzieło wyschnie (przynajmniej 1,5 godziny) i ściana gotowa!

źródła: younghouselove.com, korek24.pl

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ