10 najbardziej niezwykłych łóżeczek
Pin It

Wydawać by się mogło, że producenci łóżeczek mają dość ograniczone pole do popisu. Okazuje się jednak, że ich fantazja nie ma granic, a będące ich dziełem kolebki zachwycają i – przede wszystkim – zadziwiają. Oto lista 10 najbardziej nietypowych niemowlęcych łóżeczek.

Kołyska w kształcie… szczęk rekina. Joseph Reginella, projektant zabawek, stworzył kołyskę, która jest nie tylko oryginalna, ale i nieco… straszna. Tworząc kolebkę dla swojego 2-miesięcznego siostrzeńca inspirował się słynnym filmem „Szczęki”.

 10 najbardziej niezwykłych łóżeczek

Łóżeczko-karoca. Wystarczy na nie spojrzeć, a w jednej chwili przenosimy się w świat Kopciuszka. To niezwykłe łóżeczko przywodzi na myśl karocę w kształcie dyni. Wykonane jest z żelaza, a uroku dodają mu misterne zdobienia na szczycie konstrukcji i pokaźnych rozmiarów koła. Iście królewskie posłanie za, bagatela, niemal 4,5 tys. dolarów.

 10 najbardziej niezwykłych łóżeczek

Kolebka ze złota. Propozycja dla naprawdę majętnych i lubiących ekstrawagancję rodziców: kołyska z 24-karatowego złota. Można się jednak zastanawiać, czy to jeszcze kołyska, czy już – trochę kiczowate – dzieło sztuki. Co ciekawe, kolebka waży aż 188 kg! Cena również przyprawa o zawrót głowy: prawie 10 mln funtów!

 10 najbardziej niezwykłych łóżeczek

Łóżeczko z „drutem kolczastym”. A teraz całkowite przeciwieństwo łóżeczek „na bogato”: nowoczesna kolebka, niebiesko-zielona z motywem imitującym… drut kolczasty. Jej autor, John Greg Ball, chciał w ten sposób nawiązać do ograniczeń w przemieszczaniu się, jakie rodzice stawiają swoim pociechom, aby je chronić.

 10 najbardziej niezwykłych łóżeczekŁóżeczko z akrylu. Propozycja dla wielbicieli minimalizmu. Wykonane wyłącznie z przezroczystego akrylu łóżeczko, pozbawione jakichkolwiek zdobień. W wersji bezbarwnej sprawia wrażenie… jakby go w ogóle nie było. Na tego typu łóżeczko skusiła się ponoć sama Beyonce, kompletując wyprawkę dla córeczki Blue Ivy. Cena adekwatna do statusu gwiazdy: 4,5 tys. dolarów.

 10 najbardziej niezwykłych łóżeczek

Kolebka-karton. Od ponad 75 lat każda Finka, która urodziła dziecko, otrzymuje od rządu wyprawkę zamkniętą w kartonowym, kolorowym pudełku. Niby nic dziwnego, ale właśnie to pudełko może następnie służyć jako miejsce do spania dla noworodka.

 10 najbardziej niezwykłych łóżeczek

Łóżeczko wielofunkcyjne. Za niemal 6,5 tys. dolarów nabyć można wyglądające dość „chłodno” łóżeczko wielofunkcyjne. Gdy już przestanie służyć jako łóżeczko, może zamienić się w biurko bądź szafkę.

 10 najbardziej niezwykłych łóżeczek

Łóżeczko-słoń. Bardzo oryginalne łóżeczko z ogonem i głową słonia. Można się tylko domyślać, co właściwie autor chciał przekazać, konstruując tego typu posłanie.

 10 najbardziej niezwykłych łóżeczek

Kołyska minimalistyczna. Bardzo prosta, bez zbędnych ozdobników, zajmująca niewiele miejsca. Ale czy te cienkie nóżki są wystarczająco stabilne?

 10 najbardziej niezwykłych łóżeczek

 

Łóżeczko futurystyczne. Ciekawa wariacja na temat łóżeczka. Zachwyca futurystycznym, „obłym” kształtem i łagodną kolorystyką. Do nabycia za prawie 2 tys. dolarów.

 10 najbardziej niezwykłych łóżeczek

Źródło: www.popsugar.com

Jak wybrać łóżeczko dla dziecka? Sprawdź nasze wskazówki!
Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ