Pin It

Aranżując kuchnię, bierzemy pod uwagę kilka istotnych czynników. Po pierwsze: ma być to miejsce przytulne, tzw. serce domu, do którego ciągnie dzieci, męża, dziewczynę, znajomych, psa, kota etc. Po drugie, ważne żeby kuchnia była estetyczna, ładna, designerska lub romantyczna – pasująca do charakteru mieszkańców. Po trzecie i chyba najważniejsze – miejsce przygotowywania posiłków powinno być funkcjonalne i wygodne. Poniżej znajdziesz praktyczne rozwiązania w kuchni, dzięki którym zapanuje tam ład i porządek.

Wysuwana lub obrotowa półka narożna

Jest doskonałą opcją do przechowywania garnków i produktów spożywczych. Dzięki specjalnemu mechanizmowi, półka wysuwa się (lub obraca) lekko, mimo mieszczącego się na niej obciążenia. Niewątpliwym walorem „magic corner” jest to, że nie musimy schylać się i wydobywać np. małego garnuszka z końca zastawionej, zwykłej szafki.

magic corner Wysuwana deska z otworem na odpadki

Oczywiście pod dziurą znajduje się pojemnik na obierki i inne organiczne śmieci. To doprawdy genialne rozwiązanie! Otwieramy szufladę, obieramy warzywa, od razu wyrzucamy to, co musielibyśmy przetransportować przez (nieraz) całą kuchnię do kosza i kroimy, oszczędzając swój czas i wysiłek.

wysuwana deska do krojenia z otworem na odpadki

Zlewozmywak z nakładkami

Z opcją sitka (do mycia warzyw, owoców), nakładaną deską i miską (np. na odpadki). To kolejny wielofunkcyjny element wyposażenia kuchni. Najlepiej będzie spełniał swoją rolę umieszczony na tzw. wyspie, znajdującej się w centralnym punkcie pomieszczenia. Podobne zlewozmywaki kupisz TUTAJ.

zlewozmywak z nakładkami

Wysuwany blat

Przydatny zwłaszcza w małych kuchniach. Sprawdzi się jako powierzchnia do przygotowywania posiłków, jak i stolik do ich spożywania. Wysuwany jak szuflada, pozwala na bardzo szybkie przearanżowanie wnętrza.

wysuwany blat kuchenny

Suszarka i półka na garnki w jednym

Bez problemu zmieścimy tu rondelki, patelnie i garnki wraz z pokrywkami (na które nigdy nie ma odpowiedniego miejsca). Specjalnie dostosowane do tego stojaki przypominają te ze zmywarek – z przegródkami i prętami, na których możemy bezpiecznie zaczepić naczynia.

półka na garnki

Szuflada na talerze

Dzięki przegródkom możemy umieścić zarówno te duże, jaki małe, płaskie i głębokie talerze. Wykonane z drewna, metalu, czy plastiku stojaki, są dostępne na allegro i wielu sklepach z wyposażeniem.

szuflada na talerze

Szuflada z koszem na warzywa

U przeciętnego Polaka, torba z ziemniakami stoi pod zlewem albo w rogu kuchni/spiżarni/garażu. Podobnie z innymi warzywami kupowanymi hurtowo. Dlaczego nie stworzyć dla nich przyjaźniejszego i bardziej dostępnego miejsca? Specjalne kosze oraz skrzynie, zamontowane w szufladzie wydają się być ciekawym i praktycznym rozwiązaniem.

szuflada z koszem na warzywa

Szyna kuchenna

Można zawiesić na niej dosłownie wszystko – kubki, akcesoria do gotowania, ręcznik papierowy, zioła w doniczkach. Możliwości jest naprawdę wiele, a co najważniejsze dzięki takiej opcji możemy zawsze zachować porządek i mieć najpotrzebniejsze rzeczy pod ręką.

szyna kuchenna

Źródła zdjęć: blekitnyfotel.pl , marion.com.pl , i.wp.pl, blekitnyfotel.pl, kuchenny.com.pl, domowladni.pl, milacasa.blogspot.com, shelterness.com, stylowi.pl, harveyjones.com

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ