Pin It

W ciąży śluzówka nosa i gardła staje się bardziej wrażliwa i silniej przekrwiona. Łatwiej też ulega przesuszeniu, a tym samym wzrasta jej podatność na atak ze strony drobnoustrojów. Zagrożenie to dodatkowo rośnie zimą, gdy na skutek ogrzewania gwałtownie spada poziom wilgotności powietrza w mieszkaniu. Jak można sobie pomóc? Kupując nawilżacz powietrza.

Nocne i poranne drapanie w gardle to zwykle pierwszy sygnał, że powietrze w mieszkaniu jest za suche. Można radzić sobie na różne sposoby: kładąc nakaloryferze mokry ręcznik czy zawieszając na nim specjalny pojemnik z wodą. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest jednak zakup nawilżacza powietrza. Osobiście zdecydowałam się na ultradźwiękowy nawilżacz Eldom NU5 (znajdziesz go TUTAJ za 172,85 zł).

Wprawdzie najważniejsza jest funkcjonalność, a nie wygląd urządzenia, to jednak właśnie o wyglądzie trzeba wspomnieć w przypadku nawilżacza Eldom. Jest bardzo estetyczny i dopracowany. Zamiast ukrywać nawilżacz po kątach, ma się wręcz ochotę ustawić go w widocznym miejscu jako ozdobę. Kolejnym dużym plusem jest fakt, że urządzenie pracuje bardzo cicho. Jest również bardzo wydajny: po napełnieniu zbiornika wodą nawilżacz może działać bez przerwy przez co najmniej kilka godzin.

Urządzenie wyposażone jest w programator i – oczywiście – higrometr. Możemy m.in. ustawiać żądany poziom wilgotności, po osiągnięciu którego nawilżacz przerywa pracę. Wznawia ją, gdy tylko nawilżenie spadnie poniżej ustawionej wartości. Do wyboru mamy cztery stopnie intensywności nawilżania (ilości emitowanej mgiełki), opcję jonizacji, możemy także zaprogramować czas pracy urządzenia w godzinach. Obsługa jest bardzo prosta.

Minusy? Krótki kabel i brak pamięci programatora (po każdym wyłączeniu urządzenia trzeba ustawiać od nowa). Mimo to polecam.

Fot. www.electro.pl


Jeżeli szukasz nawilżacza powietrza, TUTAJ znajdziesz nawilżacze już od 79 zł.

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny, podziel się nim z innymi.
Pin It
Pozostań też z nami w kontakcie:
- Polub nasz fanpage na Facebooku, a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami i ciekawostkami ze świata parentingu
- Śledź nas na Instagramie. Znajdziesz tam ciekawe akcesoria dla dzieci, wartościowe książki i relacje z miejsc, w których bywamy :)
- Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza/pierwszy otrzymasz dostęp do najnowszych artykułów, konkursów i różnorodnych bonusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ